Güvenlik

Titaş faaliyetlerinin ölçeği ve yaygınlığı, güvenlik olgusuna ve küresel olarak geçerli olan tehlike değerlendirmelerinin uygulanmasına karşı proaktif bir yaklaşım gerektirmektedir. Bu yüzden bütün ticari kaygıların ötesinde, güvenliğe her zaman en üst düzeyde önem vermekteyiz ve Titaş çalışanlarımız için güvenli çalışma ortamı sağlamak ve faaliyetlerimizi korumak için kendini adamış bulunmaktadır.

İnsan haklarına, ilgili kanunlara ve iş ahlakına saygılı bir şekilde bu çok geniş çaplı güvenlik tehditlerini algılamak ve en aza indirmek için elimizden geleni yapmayı insanlarımıza ve hissedarlarımıza karşı bir borç olarak bilmekteyiz.

Bizim stratejimiz;

  • Gerektiği yerlerde profesyonel güvenlik güçleri ile kuvvetlendirilmiş çalışma sahalarımızın ve konaklama kamplarımızın fiziksel güvenliği de dâhil olmak üzere koruyucu güvenlik sağlamaktır.
  • Bilinçlerini arttırmak amacıyla sürekli olarak çalışanlarımızı güvenlik hakkında eğitmektir.
  • Çalışanlarımıza, faaliyetlerimize ve itibarımıza zarar verme potansiyeline sahip herhangi bir olaya karşı çabuk ve etkin şekilde tepki verebilmemizi sağlayacak şekilde kriz vakaları için hazırlık yapmak ve bunları yönetmek.

Ekibimiz

  • En iyi uygulamalar üzerinde kılavuzluk gözeten ve sağlayan profesyonel bir güvenlik ekibimiz bulunmaktadır. Bu güvenlik yöneticileri, faaliyet gösterdiğimiz yerlerde standartlarımızı uygulamakta ve güvenlik hizmetlerini yönetmektedir. Güvenlik önerilerinin ve desteklerinin doğru zamanda ve yerde temin edilmesini sağlamak için şirketimiz bünyesindeki Çevre, Güvenlik & Sağlık, Kalite Güvence, İnsan Kaynakları ve iş geliştirme gibi diğer departmanlarla da yakın işbirliği içerisinde çalışmaktayız.
  • Güvenlik risklerini tanımlamak ve bunları en aza indirmek için güvenlik planları uygulamak için projeye özgü tehlike ve risk değerlendirmeleri gerçekleştirmekteyiz. Herhangi bir risk tanımladığımız noktada uygun olan yerlerde yerel kabiliyetleri kullanarak koruma ve müdahale hizmetleri gibi servislerle sözleşmeler yapmaktayız. Bütün servis sağlayıcılar sözleşme sürecinin parçası olarak dikkatle incelenmektedir. Yerel kapasite tesis etmenin bir ihtiyaç olduğunu hissettiğimiz her noktada güvenlik müdürümüz problemli bölgelerde servis sağlayıcı ile beraber çalışmaktadır.
  • Ayrıca ortaklarla ve sektördeki diğer şirketlerle de uygun olduğunda, durumlar ve olaylar hakkında bilgi paylaşımı yoluyla işbirliği halindeyiz. Bunlara ilave olarak bir grup güvenilir harici danışman ile beraber çalışmaktayız.