Şirket Tarihçesi

1974 yılında kuruluşundan bu yana Titaş, birçok yol inşaatı, altyapısal boru döşeme, petrol borusu döşeme, baraj ve sanat yapıları, hafriyat ve taşıma işlerini tamamlamış ve bu projeler için gerekli malzeme ve ekipmanların tüm ithalat ve ihracat işlerini üstlenmiştir.

Altyapı işi için Titaş, yıllık hafriyat kapasitesini 12 milyon metreküpün üstüne çıkarmıştır. Birçok belediye içme suyu dağıtım şebekesi, ev atık su şebekeleri, toplayıcılar, yollar, kaldırımlar, enerji, iletişim, doğalgaz, üniversite kampusları için ısıtma-soğutma şebekeleri, endüstriyel ve kamu toplu konut projeleri, sözleşmede planlanan son teslim tarihlerinden önce tamamlanmıştır.

Yüksek rekabetçi bir ortamda Titaş, standartlara sıkı bağlılıkla optimal maliyet etkinliği sağlayarak projelerini makul kılmaktadır.

Titaş, işte çevre, güvenlik ve sağlığın (ÇGS) esas olduğuna inanmaktadır. Tüm faaliyetlerinde, ilgili tüm ÇGS yasalarının gereklerini dikkate almak Titaş'ın politikasıdır. Titaş, projelerinde çevre, güvenlik ve sağlık için, tüm seviyelerde personel için ÇGS eğitimleri, ÇGS forumları gibi tüm koruyucu önlemleri ve kesin talimatları sağlar.

En son mühendislik teknolojisi ve tecrübenin akılcı birleşimine ek olarak takım ruhu, Titaş’ı altyapı, toprak ve ocak işlerinde tercih edilen bir şirket yapan ana unsurdur.